Denizcilik faaliyetlerine 1970'li yıllarda Antalya'da başlamış olan AKINCIOĞLU ailesine ait olan Antmarin Şirketler Gurubu, denizcilik ve turizm sektöründe geniş spektrumlu hizmetler sunmaktadır.

Faaliyetlerine 1980'de Antalya'da gemi acentesi olarak başlayan Antmarin, daha sonra faaliyetlerine brokerlik ve taşıma taahhütlüğü, denizde kurtarma yardım ve çeşitli denizcilik hizmetlerini de ekledi.

Grup, gelişen iş hacmi ve potansiyeli paralelinde yatırımlara da önem vererek armatörlük, limancılık, yatçılık, bariyer imalat, ihracat ve turizm alanlarında muhtelif yatırımlara da imza attı.

Antmarin, kendi personel ve ofisleriyle 1980 yılından itibaren aktif olarak Antalya, Mersin, İskenderun, Marmaris, Aksaz, Fethiye ve Göcek limanlarında tanker, yük, yolcu ve askeri gemilere acentelik ile muhtelif denizcilik hizmetleri vermektedir.

Uluslararası Kimyasal taşımacılık ve gemi inşaa faaliyetlerinde bulunan Adrasan Denizcilik A.Ş. armatörlük firması da Antmarin'in iştiraklerindendir. Adrasan A.Ş'nin mevcut filosuna ilaveten 6 adet 5750 DWT ve 4000 dwt'luk yeni gemi inşaatını tamamlamış olup bu gemiler ihraç edilmiş ve uluslararası sularda hizmet vermektedirler.

Antmarin ayrıca 2000 yılında özelleşmiş bulunan Marmaris Limanı ortak girişim gurubunda kurucu ortak olarak yer almış ve işletme organizasyonunu da üstlenmiştir. Diğer taraftan Antmarin 2005 yılında Marmaris Limanındaki gemiler icin Atık Kabul Tesisi ile bilahere aynı kapsamlı bir diğer tesisin de Göcek Limanında kuruluşunu gerçekleştirerek TURMEPA'ya bağışlamıştır.

Antmarin deniz araçları filosunda 2200 HP ile 375 HP arasında römorkörleri, muhtelif ebat ve kapasitedeki dubaları ile geniş kapsamlı bir deniz eçhize parkı bulunmaktadır. Ayrıca Antmarin Patent hakkı sahibi olduğu Yüzer Deniz Güvenlik Bariyerleri ve deniz kirliliğini önleyici bariyer imalatını da yapmakta olup, bu hizmetleri tüm Türkiye limanlarında verebilme imkânına da sahiptir.

Diğer taraftan Marmaris Adaköy'de bulunan mülkiyeti Antmarin'e ait olan sahil arazisi üzerinde Adaköy Resort Oteli ve 150 yat kapasiteli MCM Butik Marinasının inşaatlarını tamamlanmış ve hizmete açmıştır. Demre Sülüklü mevliinde bulunan sahil arazisi üzerinde 4 yıldızlı, 150 odalı Andriake Resort Oteli inşaatı toplam 6 ay gibi kısa bir sürede tamamlanarak Mayıs 2014 tarihinde Neilson Active Holidays firması tarafından işletmeye açılmıştır. Antalya Konyaaltı sahilinde inşaatı tamamlanmış olan 33 lüks Rezidansın 2007 yaz sezonunda hizmete açılmıştır.

Antmarin'in Yönetim Kurulu Başkanı Sn. Hasan Y. AKINCIOĞLU olup, kendisi 1985 yılından itibaren Güneybatı Türkiye'de İspanya Fahri Konsolosluğunu üstlenmiş bulunmaktadır.