top of page

Akıncıoğlu ailesine ait olan Antmarin Şirketler Grubu, 1970'li yılların başında Antalya'da kurulmuş olup, denizcilik, turizm, genel ihracat, inşaat, gayrimenkul yatırımları ve geliştirmelerinin çeşitli alanlarında faaliyet göstermektedir.

 

Antmarin'in ana faaliyetleri şu şekilde özetlenebilir; çeşitli nakliye hizmetleri, römorkör ve kimyasal tanker inşası mülkiyeti ve yönetimi, liman işletme hizmetleri, kurtarma operasyonları, yolcu gemisi yer hizmetleri, gemi onarımı, genel gıda ihracatı, inşaat, otel ve marina yönetimi.

Grup, gemi inşa iştiraki aracılığıyla 3 adet 5750 DWT'luk kimyasal tanker, 3 adet 4000 DWT'lik 2000 HP'lik ağır yük konteyner gemisinin inşasını tamamlayarak yeni sahiplerine teslim etti.

Antmarin, çeşitli deniz araçları, ekipmanları ve yüksek vasıflı personelden oluşan kendi filosuyla, özelleştirilen Marmaris, Antalya ve Alanya limanlarının yanı sıra Göcek, Fethiye ve Aksaz limanlarında geniş bir yelpazede liman hizmetleri sunma tecrübesine sahiptir.

 

Ayrıca, köklü ofis ağı ve kalifiye personel, Grubun tüm Türk limanlarında her türlü gemiye günün her saatinde en rekabetçi ve özel acentelik hizmetlerini sunmasına olanak sağlamaktadır.

 

Deniz kirliliğinin önlenmesi, atık kabul tesislerinin inşası ve işletilmesinin yanı sıra fiziksel yüzer güvenlik bariyerleri gibi kendi tasarladığı ve ürettiği ekipmanlarla uzmanlaşmış denizcilik hizmetleri sunmak, grubun Türkiye'nin güney kıyılarındaki benzersiz yeteneklerinden bazılarıdır. ​

 

Grup, Marmaris'te kendi mülkünde Adaköy Resort Otel'in inşaatını ve yanındaki 150 yat kapasiteli Marmaris Adaköy Marina'nın butik marinasının inşaatını tamamlamıştır. Ayrıca, Demre/Antalya'da Andriake Beach Resort'un 150 odalı yeni resort otelinin inşaatı 6 aydan biraz fazla bir sürede rekor bir hızla tamamlanarak Mayıs 2014'te faaliyete geçmiştir. ​

 

Antmarin Şirketler Grubu, Antalya'da çeşitli sosyal yardım projelerine gururla katılmaktadır.

 

Grubun Başkanı, 1980 yılı başından bu yana İspanya'nın Güneybatı Türkiye'deki Fahri Konsolosudur.

bottom of page